ویکی مانیتورینگ

پروتکل snmp چیست و چه کاربردی دارد؟
پروتکل snmp یکی از پروتکل های لایه اپلیکیشن است که زیرمجموعه پروتکل TCP/IP به شمار می آید، در این مطلب درباره پروتکل snmp صحبت خواهیم کرد.
مجازی سازی دیتاسنتر چیست و چه مزایایی دارد؟
مجازی سازی دیتاسنتر یک روش مناسب برای کاهش هزینه های نگهداری از سرور است، در این مطلب قصد داریم درباره مجازی سازی دیتاسنتر و مزایای آن صحبت کنیم.
پهنای باند چیست
پهنای باند، به مقدار اطلاعاتی که در یک زمان مشخص و در یک شبکه انتقال می یابد، گفته می شود. پهنای باند، یک مفهوم کامل مستقل از سرعت اینترنت می باشد.
اکسس پوینت چیست
اکسس پوینت نقاط دسترسی است که از طریق وای فای تعریف می شوند. فضاهای اداری بزرگ که دارای ترافیک سنگین هستند از اکسس پوینت وای فای استفاده می کنند.
فایروال چیست
فایروال ها برای مدیریت شبکه اهمیت زیادی دارند، به طوری که بدون فایروال، شبکه‌ها قادر به ذخیره سازی داده‌های حساس خود به جهت بازیابی انتخابی نخواهند بود.
دیتاسنتر چیست
دیتاسنتر، یک مکان با تعداد زیادی از سرور های کامپیوتری برای پردازش و میزبانی داده ها می باشد. دیتاسنتر ها از تکنولوژی های پیشرفته ای استفاده می کنند.
سرور چیست
سیستم سرور در واقع مرکز خدمات دهنده به کامپیوترهای کوچکتر است. سیستم سرور در انواع مدل ها وجود دارد و سیستم عامل مناسب با توجه به نیار کاربر تعیین می شود.
هاب Hub در شبکه به چه معناست
هاب یکی از تجهیزات مورد نیاز برای ایجاد شبکه های کامپیوتری است. هاب برای اتصال تعدادی کامپیوتر در شبکه به کار برده می شود و انواع مختلفی دارد.
شبکه محلی LAN چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
شبکه محلی LAN، سيستم ارتباطی بسیار سریعی است که کامپیوترها و سایر دستگاه ها را به هم متصل می کند. شبکه محلی LAN، برای محیط های کوچک کاربرد دارد.
مجازی سازی چیست و چه کاربردی دارد؟
مجازی سازی یک روش کاهش منابع برای استفاده از سیستم عامل های مختلف به صورت همزمان است، ما در این مطلب قصد داریم درباره مجازی سازی صحبت کنیم.

سامایش، جامع‌ترین سیستم مانیتورینگ پارامترهای فیزیکی و الکتریکی