مانیتورینگ شبکه و پارامترهای محیطی دیتاسنتر و اتاق سرور

امروزه ایجاد یک سامانه مانیتورینگ پارامترهای فیزیکی جزء استانداردهای اولیه اتاق­های سرور و دیتاسنترها است. دلیل این امر اهمیت نظارت دقیق بر مقادیر این پارامترها و امکان بروز خسارات جبران ناپذیر در هنگام خارج شدن این پارامترها از حد مجاز است. مانیتورینگ (مشاهده و نظارت) پارامترهای محیطی نقش اساسی در بهبود کیفیت کارکرد و همچنین عمر مفید سامانه‌های رایانه‌ای دارد. سامایش با اندازه‌گیری لحظه به لحظه پارامترهای مؤثر و اعلام آلارمهای به موقع و همچنین ارائه نمودارها و گزارشهای دقیق از وضعیت این پارامترها می­تواند ضمن کنترل بهینه آنها و زمینه‌سازی برای بهبود وضعیت این پارامترها، از بروز حوادث احتمالی و گسترش خسارات وارده جلوگیری نماید. سامایش، ابزاری قدرتمند برای نظارت بر پارامترهای فیزیکی (دما- رطوبت- ولتاژ – ارت- جریان-  پارامترهای رکتیفایر- پارامترهای دیزل ژنراتور- نشت آب – حریق – تشخیص حرکت و …)  است که هم اکنون نیز در سطح وسیعی از بانک­ها، مؤسسات دولتی و خصوصی به طور کاربردی مورد استفاده قرار گرفته ­است. قابلیت بومی ­سازی و ساختار ماژولار این محصول، انطباق پذیری بالایی برای استفاده از آن درکاربردهای بزرگ کشوری امکان پایش همزمان چندین دیتاسنتر به صورت یکپارچه و مجتمع وجود دارد که جهت مدیریت این نوع مراکز که گستردگی جغرافیایی در کل کشور را دارا می­‌باشند بسیار مفید و کاربردی است، همچنین در استفاده از نیروی انسانی صرفه­ جویی قابل توجهی صورت می­‌گیرد.

 

ویژگی ها

  • نظارت لحظه به لحظه بر پارامترهای فیزیکی اتاق­ های سرور و دیتا سنترها شامل: دما- رطوبت- ولتاژ- بررسی ارت- اعلام حریق و نشت آب- باز بودن درب رک و اتاق سرور- تشخیص حرکت- اندازه ­گیری جریان هوا و گرد و غبار انباشته و نظارت لحظه به لحظه پارامترهای دیزل ژنراتور

  • اعلام هشدار و ایجاد انواع آلارم در شرایط بحرانی (آلارم شنیداری، درون نرم­ افزار، ارسال پیامک، ارسال ایمیل به صورت پخش آژیر در محیط)

  • نرم­ افزار تحت وب کاملاً گرافیکی با قابلیت دسته­ بندی و جایگذاری سنسورها روی پلان نقشه و امکانات کامل مدیریت کاربران

  • قابلیت نصب ساده و استاندارد درون رک یا محیط

  • قابلیت ارائه انواع گزارش­ ها و نمودارها و ذخیره­ سازی کلیه اطلاعات

  • حذف کامل خطای انسانی و قابل استناد بودن آن