همانگونه که می دانید کرونا تغییرات جدی در سبک زندگی، سبک کسب و کار و همچنین حمل و نقل عمومی ایجاد کرده است. اما در این میان موضوع اصلی کرونا و تاثیر آن بر کسب و کار است. در وهله اول می توان گفت تاثیر منفی بر روند درآمدها، فروش و سفارشات داشته است. کرونا می تواند در حین داشتن تاثیرات منفی، تاثیرات مثبتی هم بر کسب و کار داشته باشد. کرونا و تاثیر آن بر کسب و کار قابل کنترل است. کرونا و تاثیر آن بر کسب و کار می تواند با خلاقیت از بین برود.

کرونا و تاثیر آن بر کسب و کار

کرونا سبب شده است که مردم کمتر به حمل و نقل فیزیکی و حضوری بپردازند. لذا امکان خرید های حضوری کاهش یافته است و در کل درآمدها و گردش اقتصادی کشور کمتر از قبل شده است. کرونا در هفته ی گذشته به گونه ای عملکرد برخی از کسب و کار ها را با موانعی رو به رو نموده است. کرونا و تاثیر آن بر کسب و کار بیشتر شامل کسب و کار های خدماتی می باشد. کرونا تاکنون مورد کنترل قرار گرفته است و از نقطه اوج خود خارج شده است. لذا در هفته گذشته شاهد افزایش تاثیر منفی بر کسب و کار ها بودیم. تاثیر کرونا می تواند کنترل شود. اما این موارد در ظاهر تاثیر منفی داشته است که اگر کنترل ادامه داشته باشد می تواند تاثیرات مثبت هم به وجود بیاورد.

چگونه کسب و کار از تاثیر کرونا مصون بماند؟

با توجه به اینکه کسب و کار یکی از موضوعات مهم و تاثیر گذار بر زندگی روزمره است بهتر است اجازه ندهیم کرونا و تاثیر آن بر کسب و کار منفی باشد. اما چگونه؟ بسیار خوب ما همه می دانیم تجارت و اقتصاد بهتر است متناسب با شرایط قدرت خرید مردم تغییر کند. اگر می خواهید کسب و کار شما هم از تاثیر کرونا مصون بماند موارد زیر را مورد توجه قرار بدهید:

1- کاهش درآمد مساوی با کاهش هزینه و تخفیف: در این مدت درآمدها کاهش چشمگیری داشته و قدرت خرید پایین آمده است. لذا بهتر است فروشندگان با استفاده از تخفیف های مختلف فصلی هزینه های محصولات مختلف را کاهش بدهند تا مردم بتوانند به خرید بپردازند و باز هم گردش اقتصادی رونق بگیرد.

2- راه اندازی تولیدات: در بازه زمانی که کرونا شیوع یافت بسیاری از تولیدات ناتمام ماند و محصولات به خوبی عرضه نشد. حال در این هفته گذشته نیازهای مایحتاج زندگی با مشکلات کمبود تولید مواجه شد. اکنون که کرونا مورد کنترل قرار گرفته و کالاهای مختلف با تولید کم رو به رو هستند بهتر است در عرصه راه اندازی تولیدات مختلف اقداماتی صورت بگیرد.

3- راه اندازی کسب و کار های اینترنتی: می دانیم کرونا صرفا به صورت حضوری قابل کنترل است. لذا کسب و کار هایی که در بستر فضای مجازی اقدام به فروش محصول و دریافت فروش می کنند می توانند تجارت را زنده نگه دارند. اگر بتوانید در شبکه های اجتماعی محصولات را با توجه به قدرت خرید مردم و با قیمت های منصفانه و نه با قیمت نجومی به عرضه برسانید می توانید کسب و کارتان را موفق نگه دارید.

کرونا چه فرصت های شغلی ایجاد کرد؟

کرونا توانسته فرصت های مختلف شغلی و سبک زندگی را ایجاد کند. با توجه به اینکه ایام عید نزدیک است برخی فعالیت ها رونق یافته اند و برخی از فعالیت ها با فرصت های جدید روبرو شده اند. برخی دیگر از فعالیت ها هم از رونق افتاده اند. فعالیت هایی چون حمل و نقل های عمومی از رونق افتاده است. اما فعالیت های دیگری با فرصت مواجه می شوند. فرصت هایی که می تواند در آینده تاثیر به سزایی در سبک زندگی و عادت شغلی ایجاد کند. از این فرصت ها می توان به:

– بالا بردن تولید در ابعاد مختلف

– بهبود فعالیت های تکی

– بهبود امور بهداشتی

– توجه به ایمنی و سلامتی در کسب و کار

– توجه به کیفیت

کرونا و تاثیر آن بر کسب و کار های آنلاین

می توان گفت کرونا و تاثیر آن بر کسب و کار آنلاین زیاد نبوده است. این کسب و کار ها شامل آموزش های اینترنتی و غیره است. آموزش های آنلاین و شبکه های مجازی همواره بر پیشبرد علم و عدم اتلافی وقت توجه ویژه دارند و با استفاده از آن ها می توانید به صورت دورکاری و آموزش از راه دور بسنده کنید و علم خود را افزایش بدهید. کسب و کار های آنلاین می تواند رونق بگیرد و می تواند فرصتی نوین در راستای اهمیت تجارت آنلاین و مهارت های علمی ایجاد نماید. نکته ای که در خور تامل است کرونا صرفا دوره ای دارد و می گذرد و نباید اجازه بدهیم که بر روند تجارت و اقتصاد مردم ضربه بزند. چگونه؟ با خلاقیت و با تلاش. جمله ای وجود دارد که سخت است اما غیر ممکن نیست.

چگونه می توان وضعیت فعالی را به خوبی پشت سر گذاشت؟

همواره شعار کسب و کار ها اعتماد و برطرف کردن نیاز های مخاطبین است. دوره ی کرونا یک دوره حساس است که نیاز به کنترل بیشتری دارد که با اطلاع رسانی و تلاش حداکثری امکان پذیر است. ما می دانیم پیشگیری می تواند بر واکنش مردم تاثیر مثبت بگذارد و کرونا و تاثیر آن بر کسب و کار را از بین ببرد. یکی از دلایلی که مردم برای سفارش عمل نمی کنند عدم امنیت خاطر آنها از سلامت و کیفیت محیط کار شما است. بنابراین ابتدا محیط کار خود را نسبت به کرونا تجهیز نمایید و سپس تبلیغات و اطلاع رسانی انجام دهید و بازاریابی انجام دهید. البته به دور از رفتار های نادرست و استفاده از احساسات مردم! در این صورت نتیجه عکس می گیرید.

بنابراین با ایجاد مواردی از جمله رعایت بهداشت فردی و عمومی در محیط کار از کرونا و ارائه تخفیف می توان به سادگی غلبه نمود و کرونا و تاثیر آن بر کسب و کار از بین برد.

گردشگری سلامت و درآمد میلیونی

گردشگری سلامت کرونا از جمله گردشگری هایی است که امروزه بسیار اوج یافته است. با توجه به اینکه کرونا امروزه در کشور های زیادی شیوع یافته است در راستای آموزش های پیشگیری و اطلاع رسانی های مردمی می توانید گردشگری سلامت را در ایران راه اندازی کرده و با دعوت گردشگران به ایران برای اولین بار بر این ترس فراگیر غلبه کنید و از کشور های دیگر گردشگر به ایران دعوت کنید. با این روش هم به اقتصاد کمک کرده اید و هم توانسته اید قدمی مثبت در این راستا بردارید.

گردشگری سلامت تا کنون در کشوری هایی چون ایران، چین از طرفداران زیادی برخوردار است. چنانچه بخواهید گردشگری سلامت در راستای بهبود کرونا را برگزار نمایید می توانید به موارد زیر توجه نمایید:

– تبلیغات در سطح بین المللی

– پشتیبانی و روابط عمومی درست

– تهیه محتوا درست و علمی

– ارائه محتوا به سبک درست

– ارائه راهکار های تئوری در راستای نگهداری و بهبود کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *