مقدمه

سامایش، سامانه اى جامع جهت پایش و کنترل هوشمند مى باشد. سابقه طولانى مـا در ساخت تجهیزات مانیتورینگ، کنترل، BMS وEMS همچنین برنامه نویسى نرم افزار مربوط به این سامانه ها در شرکت، این مجموعه را در زمره معدود تولیدکنندگان این نوع از سامانه ها در کشور قرار داده است. کمیت هایى همچون دما، رطوبت، ولتاژAC ،ولتاژDC ،حریق، نشتى آب، وجود حرکت، اندازه گیرى ارت، جریان هوا، بازبودن درب، فشار تفاضلى، پارامترهاى رکتیفایر، پارامترهاى دیزل ژنراتور، پارامترهاى UPS ،کنترل هواسازها (AHU ،(خانه هاى هوشمند (home Smart ،(کنترل موتورخانه ها و خطوط تولید (BMS ( توسط سخت افزارهاى سامایش مانیتور و کنترل مى شود. نرم افزار سامایش علاوه بر تجهیزات این سامانه با ارتباط با کلیه سخت افزارها و نرم افزارهاى این حوزه امکان مانیتورینگ آن ها را نیز فرآهم مى آورد.
مزیت رقابتى این مجموعه علاوه بر بومى سازى این تکنولوژى، سفارشى سازى خدمات و محصولات طبق نیاز موجود در هر بخش از بازار و همچنین پشتیبانى 24 ساعته در سرار کشور مى باشد.
راهـکارهاى سـامـایش
Samayesh Solutions
سامایش، براى هر بخش از کاربران حوزه مانیتورینگ و کنترل راهکارهایى طبق نیاز ایشان طراحى و ارائه مى کند. هر یک از این راهکارها مشتمل بر سخت افزارها و نرم افزار متناسب با آن حوزه مى باشد. به طور کلى سـامـایش در حوزه هاى ذیل راهکار تخصصى و سفارشى ارائه مى دهد:

دیتاسنترها، اتاق هاى سرور، مراکز مخابراتى سیار و ثابت

با توجه به افزایش استفاده از خدمات آنلاین هر یک از اجزاء این سامانه ها از اهمیت بسیار بالایى برخوردار شده اند. این خدمات چه در حوزه بانکى یا سامانه هاى ادارى که باشد یکى از عناصر مهم در پایداریشان دیتاسنترها و مراکز مخابراتى مى باشد. به طبع آن پایش شرایط محیطى این نوع از مراکز و هوشمندسازى آن ها و کنترل تمام وقت این اماکن از اهمیت بالایى برخودار است. سامایش ابزارى قدرتمند براى کنترل و نظارت (BMS و EMS (در این حوزه ها دارد که با طیف گسترده اى از سخت افزار و نرم افزار یکپارچه خود کلیه نیازهاى کاربران را پاسخگوست.

پـروژه هاى BMS و EMS در کـارخانه هاى داروسازى، انبارهاى پخش دارو و کارخانه هاى مواد غذایى

اهمیت کنترل کیفى در تولید محصولات دارویى و نگهدارى این محصولات، همچنین نظارت مستمر سازمان غذا و دارو نیاز به سامانههایى جامع جهت نظارت و کنترل بر شرایط محیطى در این صنعت را الزامى کرده است. سامایش با ساخت تجهیزات کنترلى هواساز و اولین دستگاه فشار تفاضلى داخلى، سبد محصولات خود را جهت پیادهسازى سامانههاى BMS و EMS در حوزه دارویى و انبارهاى پخش دارو و کارخانههاى تولید مواد غذایى تکمیل کرده است.

مراکز بهداشتى و درمانى و سلولى و انتقال خون

اهمیت شرایط محیطى در مجموعه هاى بهداشت و درمان در هر جاى دنیا از بدیهیات است. این شرکت با توانمندى خود و با سابقه طولانى در این بخش از بازار حـضور دارد و سامانه هاى EMS را در مراکز سلولى، آزمایشگاه هاى تشخیص طبى، بیمارستان ها و سازمان انتقال خون پیاده سازى مى کند. بیش از 30000 نقطه ثبت در 80 شهر کشور در حوزه بهداشت و درمان نتیجه فعالیت چند ساله سامایش مى باشد.

پروژه هاى BMS صنعتى و خانه هاى هوشمند

درخشان صنعت با سابقه طولانى در طراحى و ساخت تجهیزات الکترونیک در حوزه مانیتورینگ و کنترل موفق به تولید محصولات BMS صنعتى و خانههاى هوشمند شده است. محصولات بومى طبق شرایط محیطى و اقلیمى کشور از مزایاى رقابتى سامایش در این حوزه بوده است. قابلیت کنترل و مشاهده وضعیت سیستم هاى روشنایى، تهویه مطبوع، تجهیزات برقى سـاختمان از طریق تلفن و موبایل و اینترنت، همچنین سیستم عامل اندروید و IOS پشتیبانى از پروتکل هاى استاندارد مانند ،KNX و صوتى صندوق، sms هشدار سیستم، C-bus by schneider، Z-Wave اینترکام برخى از توانمندىهاى این سامانه مىباشد. هـمچنین نـرم افزار یک پـارچه و تـحت وب سـامایش در حـوزه BMS و خانه هاى هوشمند، مزیت رقابتى ارزشمند در این بازار است.

پروژه هـاى سـفارشى مـانـیتورینگ و کـنتـرل

تیم تحقیق و توسعه در شرکت همچنین چندوجهى بودن مهارت هاى مهندسى موجود در شرکت (سخت افزار، نرم افزار، برق و قدرت و الکترونیک، مکانیک جامدات و سیالات) این امکان را براى ما ایجاد کرده تا طبق نیاز مشتریان سامانه هایى خاص و کاملاً سفارشى، طراحى و تولید کنیم. شرایط خاص کشور از لحاظ تحریمها و محدودیتهاى اقتصادى که صنایع بزرگ را درگیر کرده است این فرصت را براى شرکت جهت برآوردهسازى نیازهاى کشور ایجاد کرده است. پروژه هایى همچون اندازه گیرى ولتاژ حوضچه هاى الکترولیز و ایجاد نرم افزار یکپارچه مانیتورینگ شرایط محیطى براى سـازمان غـذا و دارو برخى از پروژه هاى این دسته اند.

سیستم کنترل هواساز سامایش

شرکت درخشان صنعت ایساتیس با گردهم آورى افراد متخصص در زمینه تاسیسات صنعتى شروع به فعالیت در زمینه کنترل صنعتى نمود.

بخش کنترل صنعتى (BMS) سامایش به طور تخصصى در زمینه کنترل و مانیتورینگ خطوط

تولید، کارگاهها و انواع سیستم هاى تهویه مطبوع نظیر هوارسان هاى هواى تازه،
هوارسان هاى با هواى برگشت، فیلتر باکسها، اگزاست فن ها، هوارسان هاى چند زون و… فعالیت می‌کند و یک سیستم یکپارچه بدین منظور طراحى و تولید کرده است.
کنترلرهاى هواساز سامایش قابلیت کنترل هواسازهاى صنایع دارویى، بیمارستانى، نساجى، و همچنین هواسازهاى ساختمانها و مجتمع هاى ادارى، تجارى، تفریحى را دارند و توسط
نرمافزار بومى مانیتورینگ سامایش می‌توان وضعیت هریک از محركها و مقادیر سنسورها را مشاهده و بررسى کرد.

قابلیت ها

 • قابلیت اتصال نمایشگر خارجى
 • نظارت بر آب گرفتگى کف هواساز
 • امکان کنترل به صورت دستى و اتوماتیک
 • برنامه ریزى طبق استانداردها
 • قابلیت پیاده سازى سناریو هاى مختلف براى بیشترین بازدهى
 • امکان سفارشى سازى بر اساس نیاز مشترى
 • قابلیت اتصال به نرمافزار مانیتورینگ سامایش
 • امکان چیدمان کارتهاى افزایش ورودى و خروجى با فواصل مختلف
 • کنترل انواع شیر کنترلهاى دو وضعیتى، سه وضعیتى و تدریجى
 • کنترل موتور فن هاى تک دور، دو دور و دور متغیر
 • کنترل انواع دمپرموتورهاى دو وضعیتى، سه وضعیتى و تدریجى
 • نظارت بر گرفتگى انواع فیلترهاى هواساز

برخی از مشتریان سامایش

سامایش، جامع‌ترین سیستم مانیتورینگ پارامترهای فیزیکی و الکتریکی