راهکارهای سامایش (Solutions)

درخشان صنعت با توجه به توانایی طراحی و ساخت تجهیزات این امکان را برای مشتریان فراهم آورده است که طبق نیاز سازمان راهکار‌هایی بهینه و خاص برای پایش شرایط محیط کسب و کار در اختیار داشته باشند. هر کدام از راهکارها که در حال حاضر در سبد خدمات ارائه شده از شرکت موجود است بر طبق نیاز مشتریان در آن بخش از بازار طراحی شده است. این Solutioonها در طی سال‌ها استفاده بهینه شده است.

هر راهکار از تعدادی سخت‌افزار و تجهیزات مورد نیاز آن گروه از مشتریان تشکیل می‌شود که به همراه نرم‌افزاری متناسب با آن اهداف تکمیل شده و عرضه می‌گردد. هم اکنون درخشان صنعت با ۴ راهکار عمده در بازار نظارت و پایش محیط حضور دارد. همانگونه که اشاره شد بنا به نیاز کسب و کار مشتریان امکان طراحی و اضافه شدن راهکارهای جدید با تکیه بر تیم تحقیق و توسعه درخشان صنعت و استفاده از مشاورانی در آن حوزه تخصصی وجود دارد.

 

 

دیتاسرور و سرور روم

مرکز داده سازمان‌ها با استفاده از سامایش می‌توانند وضعیت دما، وضعیت سیستم‌های سرمایشی، اتصالات شبکه، بار شبکه، وضعیت تردد در دیتاسنتر، وضعیت باز و بسته بودن درب رک‌ها، کیفیت و وضعیت برق، وضعیت UPS و برق اضطراری و … را تحت نظارت داشته باشند. بخشی از این مانیتورینگ از طریق پروتکل snmp انجام می‌شود. در موارد زیادی مشاهده شده است که استفاده از سیستم‌های نظارتی شرایط محیطی توانسته است از هزینه‌های گزاف ناشی از خرابی‌ها پیشگیری کند یا خسارت‌ها را به حداقل برساند. در حال حاضر تعداد زیادی از بانک‌ها، بیمه‌ها، شرکت‌های پرداخت الکترونیک از استفاده کنندگان سولوشن سامایش برای مانیتور دیتاسنتر‌ها (در مراکز اصلی و مراکز پشتیبان) و اتاق سرورهای خود (در مناطق و استان‌های مختلف) به صورت متمرکز هستند.

مانیتور شرایط محیطی دیتاسنترمراکز مخابراتی سیار و ثابت

عملکرد سامایش در مراکز مخابراتی بسیار شبیه به مراکز داده است. توجه به وضعیت عملکرد دیزل‌ژنراتور، دما محیط کارکرد تجهیزات، نشتی آب و مایعات در کف سالن‌ها، وضعیت برق ورودی و برق تجیهزات الکترونیک، وضعیت مصرف انرژی در مراکز، وضعیت بانک باتری و … اثر مستقیمی بر هزینه‌های نگهداری و کاربری مراکز مخابراتی دارد. با توجه به پراکندگی این مراکز در گستره جغرافیایی بزرگ (شهری، منطقه‌ای و کشوری) استفاده از سیستم مانیتورینگ با ضریب اطمینان بالا، حداقل استفاده از پهنای باند و کارایی داشبورد مدیریتی ضروری است.

رضایت مشتریان سامایش در این بخش تاییدی است بر عملکرد مناسب ابزارهای پایش سامایش و مطابقت آن با نیازمندی‌های فنی و حرفه‌ای این بازار. انتخاب مشتریانی چون همراه اول مهر تاییدی بر کیفیت سامایش است…

کارخانه‌های داروسازی و مواد غذایی

در شرکت‌های تولید و پخش دارو و مواد غذایی زنجیره سرد، فشار تفاضلی در اتاق‌های تمیز (Clean room) و رطوبت در سالن‌های تولید (مثلا اتاق پرس قرص) و نگهداری بسیار پراهمیت هستند و اثر مستقیم بر روی کیفیت محصول دارند. این اهمیت تا آنجاست که الزامات قانونی در فرایندهای ممیزی و تایید کیفیت و تایید مجوز تولید و پخش دارو و غذا از سوی سازمان نظارت بر دارو و غذای وزارت بهداشت وضع شده است. سامایش با ثبت دقیق و غیرقابل تغییر داده‌های ثبت شده، ارائه گرازش‌های مدیریتی، سیستم داخلی پیگیری رویدادها و ارسال آلارم برای پیشگیری از ورود به شرایط مشکل‌ساز ابزاری مطمئن و مفید برای این بخش از صنعت است و کمک شایانی به افزایش کیفیت فراورده‌ها و کاهش هزینه‌های ناشی از شرایط نامناسب می‌کند.

نمایی از یک اتاق تمیز یا Clean roomمراکز درمانی، بهداشتی، سلولی و انتقال خون

زنجیره سرد (Cold chain) در فرایند دریافت خون، نگهداری و تبدیل آن به فراورده‌های خونی و دارویی اهمیت حیاتی دارد. در کنار آن شرایط محیطی آزمایشگاه‌های تشخیص طبی برای دقت تشخیص مهم هستند. نگهداری کیت‌های تشخیص طبی و داروها در محدوده‌های مجاز دما و رطوبت بر طول عمر و کیفیت آن‌ها تاثیر مستقیم دارد. سامایش به گروه از سازمان‌ها کمک می‌کند به بهترین وضعیت ممکن محیط که تامین‌کننده نیازمندی‌های استانداردهای کیفی است دسترسی داشته باشند. تجربه سامایش از سال ۸۳ تاکنون در مراکز انتقال خون در کل کشور موید این نکته است که اراده مدیریت سازمان بر تضمین کیفیت با وجود ابزار نظارتی و مانیتورینگ مناسب ممکن و دست‌یافتنی است. در حال حاضر سازمان انتقال خون ایران، سازمان رفرنس بهداشت جهانی در زمینه علوم انتقال خون در منطقه و دنیا است. افتخار داریم استقرار سامایش بخشی از این روند پیشرفت و بهبودی بوده است.

اهدای خون